Депутати Турківської районної ради хочуть торгувати землею?

У вівторок, 30 травня, депутати Турківської районної ради не підтримали звернення про необхідність проведення Всеукраїнського референдуму з питання заборони продажу земель сільськогосподарського призначення в Україні, яке запропонувала голова депутатської фракції “ВО “Батьківщина” Мирослава Павлик.

Повідомляє сайт ТУРКА СЬОГОДНІ з посиланням на ТУРКА-ПЕРЛИНА КАРПАТ.

Як ми вже повідомляли, 19 квітня, у Києві відбулися збори громадян України щодо ініціативи проведення Всеукраїнського референдуму про заборону продажу сільськогосподарської землі, у якому взяли представники Турківщини. Понад 2 тисячі учасників заходу проголосували за те, щоб на Всеукраїнський референдум було винесене питання в такому формулюванні: «Чи підтримуєте ви продовження існуючої заборони на продаж земель сільськогосподарського призначення?»

Таку пропозицію підтримала переважна більшість присутніх на зібранні. Також учасники зборів затвердили склад ініціативної групи. Частина людей, а саме 1 тис 621 особа, була присутня на зборах, а інші – передали письмові заяви про згоду щодо включення до складу ініціативної групи.

Згодом, 27 квітня, на черговій сесії Турківської міської ради за ініціативи фракції ВО “Батьківщина”, депутати звернулися до Президента України, Голови Верховної Ради та Кабміну щодо необхідності проведення всеукраїнського референдуму з питання заборони продажу земель сільськогосподарського призначення в Україні.

На переконання депутатів Турківської міської ради, питання заборони продажу земель сільськогосподарського призначення в Україні має вирішуватись на всеукраїнському референдумі. «Водночас просимо Верховну Раду України не розглядати питання щодо прийняття законів, які стосуються запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення, до ухвалення рішення на всеукраїнському референдумі», – сказано у зверненні.

“Всі міжнародні кредитні і навіть політичні організації почали в один голос наполягати: віддайте землю, і допоки ви цього не зробите, в Україну не надійдуть жодні інвестиції”, – таку думку щодо ініціативи продажу землі висловив наш земляк, уродженець Турківщини, професор Львівського національного університету ім. І. Франка Мирослав Дністрянський.

“Мене це все дуже хвилює, адже земля – це не лише ресурс, але й територія життєдіяльності всього суспільства. І щоб не вийшло так, що ми враз опинимося у своїй країні, але на чужій території”, – зауважує науковець.

За його словами, пояснення про те, що землю зможуть купувати лише громадяни України, просто смішні – хоча б тому, що весь великий бізнес, багато урядовців мають подвійне чи потрійне громадянство, а ще підставні особи, фіктивні фірми і т. п. Тому, на думку вченого, на сьогодні продаж землі – це не просто здача державних інтересів, а позбавлення перспектив всього суспільства і ті політичні партії і політики, які голосуватимуть за це, мусять знати вагу прийнятого рішення.

Фото: скан-копія рішення зі сторінки депутата районної ради Романа Богайчика.

НОВИНИ РАЙОНІВ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бориславського району

новини Бродівського району

новини Буського району

новини Бородянського району

новини Дрогобицького району

новини Жидачівського району

новини Жовківського району

новини Золочівського району

новини Кам'янка-Бузького району

новини Миколаївського району

новини Мостиського району

новини Моршина

новини Новороздільського району

новини Перемишлянського району

новини Пустомитівського району

новини Радехівського району

новини Самбірського району

новини Сколівського району

новини Сокальського району

новини Старосамбірського району

новини Стрийського району

новини Трускавця

новини Турківського району

новини Червоноградського району

новини Яворівського району