У Дрогобичі запровадили е-реєстрацію домашніх тварин

Домашній улюбленець — це не іграшка, а перш за все відповідальність. Спостерігаючи за ситуацією та боротьбою з безпритульністю собак на вулицях міста, у Дрогобичі прийнято рішення про запровадження електронної реєстрації домашніх улюбленців. Цей проект реалізовується в рамках програми «Дрогобич – Smart City 2018 – 2023». Саму ж процедуру реєстрації проводить Центр надання адміністративних послуг у місті Дрогобичі.

Як зазначають ініціатори ідеї — представники міжнародної некомерційної онлайн бази даних ідентифікації тварин «Animal-id.info UA», спільно з якими запроваджено проект у місті Дрогобичі, електронна реєстрація тварин сприятиме вирішенню проблеми з безпритульними тваринами, їх швидкому поверненню у випадку, якщо домашній улюбленець загубиться або ж у випадку, якщо тварина напала на перехожого, віднайти власника та притягнути його до відповідальності.

Як працює система реєстрації?

Для реєстрації домашнього улюбленця необхідно звернутися у ЦНАП м. Дрогобича. З собою потрібно мати: паспорт громадянина України та ідентифікаційний код власника домашньої тварини; ветеринарний паспорт для тварини (при наявності або у випадку розбіжності місця реєстрації та фактичного проживання); фото тварини; квитанцію про оплату послуги.

Після проведення процедури реєстрації власник улюбленця отримує персональний онлайн кабінет та спеціальний жетон з QR-кодом. Дані тварини автоматично вносять до єдиної світової бази даних.

Вартість послуги е-реєстрації та жетону домашнього улюбленця становить 70 гривень.

Процедура реєстрації одного улюбленця відбувається в межах 5 хвилин.

Як ідентифікувати домашнього улюбленця?

У випадку виявлення тварини, достатньо за допомогою смартфона зісканувати QR-код на жетоні, відтак автоматично отримати інформацію про тварину та її власника.

При виникненні труднощів у реєстрації, ідентифікації або пошуку домашнього улюбленця чи додаткових запитань, необхідно звернутися до відділу ІТ та аналізу ДМР на е-скриньку: itadrohobych@gmail.com.

Одним з перших дрогобичан у вівторок, 3 липня, свого домашнього улюбленця — собаку «Берту», зареєстрував міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

«Найперше зазначу, що цю собаку я знайшов через соціальну мережу, де наші волонтери пропонують забрати тварин, яких підбирають на вулиці. Ситуація з безпритульними собаками свідчить про безвідповідальність деяких осіб, які вважають, що це іграшка, якою можна погратися і викинути. Тому нам усім потрібно виховувати відповідальність не лише за ближніх, а й тварин. Щодо реєстрації, яку ми спільно запровадили з представниками «Animal-id», то безумовно, що це добра практика. Впевнений, що чим більше тварин буде ідентифіковано, тим більшою буде відповідальність у охочих завести собі чотирилапого друга», — зазначив Тарас Кучма.

Animal-id.info – це міжнародна онлайн платформа, яка об’єднує дані про ідентифікованих тварин, їх власників та організацій, які працюють з тваринами. Система генерує великі дані і надає можливості муніципалітетам та іншим організаціям працювати з ними.

Реєстрація на платформі дозволить не лише контролювати кількість домашніх тварин, а й запобігти зростанню чисельності безпритульних собак та котів, підвищити рівень відповідальності людей за чотирилапими вихованцями й попередити жорстоке ставлення до них.

НОВИНИ РАЙОНІВ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бориславського району

новини Бродівського району

новини Буського району

новини Бородянського району

новини Дрогобицького району

новини Жидачівського району

новини Жовківського району

новини Золочівського району

новини Кам'янка-Бузького району

новини Миколаївського району

новини Мостиського району

новини Моршина

новини Новороздільського району

новини Перемишлянського району

новини Пустомитівського району

новини Радехівського району

новини Самбірського району

новини Сколівського району

новини Сокальського району

новини Старосамбірського району

новини Стрийського району

новини Трускавця

новини Турківського району

новини Червоноградського району

новини Яворівського району